Безпечний Інтернет

Друже, ти починаєш мандрівку віртуальним світом - Інтернетом. Ти знайдеш у ньому відповіді на завдання квесту, іншу цікаву інформацію, нових друзів тощо. Але пам’ятай: як і в реальному світі, в Інтернеті ти можеш зустрітися з загрозами та небезпечними людьми. Прочитай прості правила безпечного поводження в Інтернеті та поділися ними з батьками та друзями.


1. НАВЧИСЯ ОЦІНЮВАТИ ІНФОРМАЦІЮ!
В Інтернеті ти можеш знайти безліч найрізноманітнішої інформації. Тобі варто навчитися її оцінювати. Заходячи на новий сайт, насамперед, запитай себе, чи може він допомогти тобі в спілкуванні, навчанні, хобі, підняти настрій? І якщо відповідь – ні, тоді для чого тобі його відвідувати? 

2. ТИ – ЦЕ ТИ!
Ти – особистість з найпершої хвилини свого народження. У тебе є ім'я, прізвище, родина, адреса, улюблені іграшки, мобільний телефон тощо. Все це – твій особистий простір. Деякі люди в Інтернеті можуть намагатися проникнути у нього. У соціальних мережах ці люди можуть просити тебе докладніше розповісти про себе й свою родину. Не впускай у свій світ незнайомих людей! А якщо хтось буде занадто наполегливо тебе розпитувати – не спілкуйся більше із цією людиною та розкажи про все батькам.

3. ПСЕВДОНІМИ Й ПАРОЛІ!
Ти напевно бачив фільми про хитрих шпигунів, які користувалися паролями. В Інтернеті тобі потрібно брати з них приклад. Ніколи не називайся своїм справжнім ім'ям та прізвищем і правильно обирай паролі! Запам'ятай головні правила:
  • Твій псевдонім (нік), повинен бути таким, щоб ніхто не зміг здогадатися про твій вік, адресу, школу та іншу особисту інформацію.
  • Твій пароль не повинен бути занадто легким, не варто обирати паролем своє ім'я або рік народження. 
  • Ніколи й нікому не повідомляй свій пароль, це твій особистий секрет!
4. НЕ БІЙСЯ!
Іноді ти можеш зустріти в Інтернеті щось, що може тебе налякати. Наприклад, тобі можуть загрожувати інші люди, або на сайтах можуть бути жорстокі фотографії та відео. Не лякайся! Просто є люди, що так розважаються – лякаючи інших. Пам’ятай, це просто інформація, яку ти можеш легко викинути з голови. А якщо не виходить – поділися своїм страхом з батьками, адже будь-які складності легше переборювати разом.

5. ЗАВАНТАЖУЙ ОБЕРЕЖНО!
У Інтернеті ти можеш знайти безліч корисних, кумедних або просто цікавих роликів, ігор, музики або фотографій. Проте будь обережним, ніколи нічого не завантажуй з невідомих тобі сайтів. По-перше, там може виявитися зовсім не те, що ти хотів отримати. А по-друге, разом із цікавим роликом ти можеш скачати й вірус, який пошкодить твій телефон або комп'ютер.

6. БЕЗКОШТОВНИЙ СИР
Є таке прислів'я: «Безкоштовний сир буває тільки в мишоловці». Вона означає, що якщо тобі пропонують взяти участь в «безпрограшній акції» або виграти в азартній грі, тебе намагаються обдурити. Не звертай уваги на яскраву рекламу й привабливі пропозиції. І звичайно, ніколи не погоджуйся, якщо тобі пропонують особисто приїхати кудись щоб забрати приз, або – дати свою домашню адресу, щоб тобі його принесли або надіслали.

7. БІЛЬШЕ СПІЛКУЙСЯ!
Намагайся побільше спілкуватися зі своїми однолітками в Інтернеті, і в реальному житті. Спілкуйся в чатах і на форумах по зацікавленням. Дуже важливо, щоб ти розвивався гармонійно та умів будувати відносини із самими різними людьми у реальному світі, і в Інтернеті! Це обов'язково стане тобі у пригоді в майбутньому, уміння спілкуватися потрібно для більшості сучасних професій.

8. СТАНЬ СПРАВЖНІМ ЗНАВЦЕМ!
Дуже приємно відчувати себе справжнім знавцем Інтернету, комп'ютерних програм, мобільного телефону. Дізнавайся більше про можливості Інтернету та різних програм, особливо – програм, які допоможуть зробити твій Інтернет безпечнішим – антивірусах, спам-фільтрах, брандмауері. 

9. ДРУЖИ ЗІ СВОЇМИ БАТЬКАМИ!
Часто тобі може здаватися, що батьки нічого не розуміють в твоїх захопленнях, що їм не цікаво те, чим ти займаєшся. Але не закривайся від батьків! Краще постарайся зробити їх своїми друзями. Обов'язково радься з ними по складних питаннях, розповідай про те, що нового ти довідався в Інтернеті, що тобі сподобалося, а що – навпаки, викликало переляк або інші неприємні емоції. Пам’ятай, батьки люблять тебе та хочуть, щоб у тебе все було гаразд. Крім того, у них значно більше досвіду спілкування з різними людьми, яким вони можуть з тобою поділитися.






Використані матеріали:
Пам’ятка для учнів про безпечну роботу в Інтернеті [Електронний ресурс] // Миколаївська ЗОШ №3 : [сайт].  – Режим доступу: http://school3.edukit.mk.ua/news/id/296/vn/Пам-ятка-для-учнів-про-безпечну-роботу-в-Інтернеті/, вільний. – Назва з екрана. – (Дата звернення: 21.10.2017).

Немає коментарів:

Дописати коментар